Odborná konferencia legislatívnych zmien v roku 2016

Naším cieľom je vytvárať tím odborníkov, ktorí pre svojich klientov vždy dokážu nájsť účtovné a daňové riešenie. Aby sme to dokázali musíme sa neustále vzdelávať a sledovať zmeny v zákonoch. Preto sme sa rozhodli zúčastniť novembrovej odbornej konferencie venovanej práve účtovníkom, ekonómom a všetkým podnikateľom, ktorých zaujíma slovenská legislatíva. Chceme sa podeliť o naše informácie, ale aj pocity z tejto konferencie a priblížiť tak ostatným, ktorí zvažovali prísť, ale si to rozmysleli.

 

Neustále vzdelávanie účtovníkov a ekonómov je nutnosť

 

Keďže možnosti ako sa kvalitne vzdelávať v oblasti účtovníctva a daní v našom okolí veľa nie je, tak po zistení, že sa bude konať v novembri odborná konferencia v hoteli kaskády sme sa rozhodli, že nebudeme chýbať. Išlo o dvojdňovú konferenciu pod názvom „Daňový a odvodový kolotoč a legislatívne zmeny pre rok 2016“, ktorú organizovala relia.sk. Školiteľmi boli RNDr. Jozef Mihál, Ing. Vladimír Ozimý a Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

 

V prvom rade musíme povedať, že školenie z pohľadu organizácie a zabezpečenia bolo na vysokej úrovni. Všetko prebiehalo podľa časového harmonogramu aj napriek mnohým otázkam z pléna. Keďže kapacita konferencie sa pohybovala niekde okolo 200 ľudí tak si viete predstaviť rozmanitosť otázok. Ako vieme každý účtovník a ekonóm rieši iné problémy a stýka sa s rôznymi účtovnými a daňovými otázkami. Napriek tomu sa školiteľom podarilo odpovedať na všetky otázky verejne a v prípade ďalších otázok boli veľmi ochotný osobne poradiť.

Odborná konferencia pre účtovníkov, ekonómov a podnikateľov.

 

Aký bol program konferencie?  

 

1. deň

Dane a odvody spoločníkov

Spoločník, konateľ a pracovná cesta

Plnenia poskytnuté konateľom, spoločníkom aj na súkromné účely

Optimalizácia základu dane z príjmov právnických osôb

Podiely na zisku

2. deň

Nové daňové priznanie fyzických osôb

Novinky v legislatíve pre rok 2016

Nový zákon o cezhraničnej spolupráci pri vysielaní zamestnancov na výkon prác pri poskytovaní služieb

Keďže program bol rozsiahli, uvádzame aspoň okruhy tém, ktoré sa na konferencii preberali počas dvoch dní. Najväčší záber bol venovaný najmä legislatívnym novinkám pre rok 2016. Odniesli sme si zo školenia množstvo materiálov, ktoré ešte do teraz nemáme všetky prejdené.

Čo môžeme vytknúť je to, že konferencia bola obsahovo pomerne náročná a nebola určená začínajúcim podnikateľom, účtovníkom a ekonómom, ktorý sa chcú v problematike účtovníctva a daní zorientovať. Odborná konferencia bola vhodná už pre teoreticky a prakticky skúsenejších ekonómov. Samozrejme to nie je smerované školiteľom, ale skôr na náročnú legislatívu, ktorá sa z nášho pohľadu z roku na rok stáva zložitejšou. Zložitejšou najmä z pohľadu byrokratickej náročnosti a zložitosti jednotlivých zákonov, v ktorých je čoraz náročnejšie sa orientovať. Určite by mnohí podnikatelia a ekonómovia uvítali zjednodušenie legislatívy v prospech podnikateľa, čím by mnohí podnikatelia neboli odradení skúsiť podnikať na Slovensku.

 

Na záver pripájame pár fotografií z konferencii a veríme, že sme pomohli aspoň zopár záujemcom sa rozhodnúť, čí ísť alebo neísť na túto konferenciu.

Školenie na odbornej konferencii v hoteli kaskády. Legislatívne novinky v zákonoch o účtovníctve, daniach a odvodoch pre rok 2016.

Viac o mne
Konateľ a spolumajiteľ účtovnej spoločnosti Ekonoom.sk s.r.o. Vyštudoval Ekonomickú univerzitu Mateja Bela so špecializáciou na malé a stredné podniky. Odborne sa venuje problematike účtovníctva. Je autorom mnohých článkov o daňovej problematike. Vo voľnom čase sa rád venuje športu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *